Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Relacja z rajdu pieszego "Wspólne wędrowanie z LGD Dorzecze Bobrzy"

19692215 1430197877042013 1726438038 nW dniu 01 lipca 2017 r. odbył się rajd pieszy pt. „Wspólne wędrowanie z LGD Dorzecze Bobrzy" zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Dorzecze Bobrzy". O godzinie 9.30 pod siedzibą LGD „Dorzecze Bobrzy" zebrali się uczestnicy, którzy na miejsce zbiórki dowiezieni zostali autokarem. Uczestników przywitał Prezes LGD p. Jarosław Wałek. Rajd rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w Miedziance, po którym oprowadził nas i opowiedział wiele ciekawych historii p. Bogdan Chabik. Rajd pieszy poprowadził przewodnik świętokrzyski p. Iwona Baran.

Trasa obejmowała około 10 km i prowadziła z Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w Miedziance, poprzez Górę Miedziankę żółtym szlakiem, poprzez Zajączków, Wesołą i Wierną Rzekę, aż do Gospodarstwa Agroturystycznego „Wielka Woda", prowadzonego przez p. Jerzego Wawrzeńczyka. Tam przewidziane zostało zakończenie rajdu przy grillu. Na wszystkich czekały już pyszne kiełbaski i piękne widoki. Przy dobrej zabawie czas szybko mija, o godzinie 18 nastąpiło zakończenie rajdu i powrót autobusem do Kostomłotów.
Rajd współfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Dziękujemy dyrekcji Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach za możliwość zapoznania się z eksponatami Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w Miedziance oraz p. Bogdanowi Chabikowi za przybliżenie nam historii kryjącej się za nimi. Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Bobrzy" składa serdeczne podziękowania p. Jerzemu Wawrzeńczykowi za udostępnienie miejsca na zakończenie rajdu oraz Stowarzyszeniu Agroturystycznemu „Wierna Rzeka" za pomoc w organizacji.