Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Zbójecki Rajd z LGD Dorzecze Bobrzy

W dniu 09 czerwca 2018 r. odbył się rajd pieszy pt. "Zbójecki rajd z LGD Dorzecze Bobrzy" zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania "Dorzecze Bobrzy".
O godzinie 10.00 pod Murem Oporowym w Bobrzy zebrali się uczestnicy.
Trasa obejmowała około 10 km i prowadziła spod Muru Oporowego w Bobrzy  przez Podgród, następnie weszliśmy na Górę Grodową, u podnóża której jest źródło grodowe, natomiast na samym jej szczycie znajdują się Kamienne Kręgi- lokalny ośrodek pogańskiego kultu religijnego z VIII-IX wieku. Następnie ruszylismy na Górę Wykieńska, Kamieniołom, przez Kanał Bobrzański wróciliśmy do Muru Oporowego. Tam przewidziane zostało zakończenie rajdu przy grillu. Na wszystkich czekały już pyszne kiełbaski i piękne widoki. Przy dobrej zabawie czas szybko mija, o godzinie 18 nastąpiło zakończenie rajdu. Rajd współfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy" składa serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Koło Wędkarskie "Fundament" za pomoc w organizacji.