Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Relacja z rajdu w Sadowiu

W dniu 1 lipca 2020 r. w Sadowiu odbył się zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Powiatu Opatowskiego Rajd Nordic Walking. Wydarzenie było elementem projektu współpracy ,,Marsz po Zdrowie”, którego koordynatorem jest LGD ,,Dorzecze Bobrzy”.

Uczestnicy rajdu zebrali o godzinie 16.00 na boisku Szkoły Podstawowej w Sadowiu, gdzie ulokowane było prowadzące rejestrację biuro rajdu. Na miejscu możliwe było wypożyczenie sprzętu (kijów), przy czym instruktorzy dopasowywali je do potrzeb wypożyczającego. Przed wymarszem na trasę odbyła się rozgrzewka oraz instruktaż prawidłowego chodzenia z kijami. O godz. 17.00 prezes LGD Powiatu Opatowskiego Władysław Duda oficjalnie rozpoczął imprezę, witając zebranych i omawiając krótko cel spotkania. W drogę uczestnicy wyruszyli kwadrans później. Marszruta przebiegała trasą zieloną Parku Nordic Walking i liczyła 4,8 km. Wśród licznej grupy chodziarzy były osoby w każdym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania i doświadczenia w Nordic Walking. Między nimi trasę ukończyła licząca 14 osób grupa przedstawicieli biura i terenu LGD ,,Dorzecze Bobrzy”.

Po marszu odbył się poczęstunek, uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów wszystkim uczestnikom oraz rozlosowanie przygotowanych przez organizatorów nagród. Tą część spotkania umilała zebranym muzyka miejscowego zespołu ludowego. Impreza zakończyła się ok. godz. 20.