Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Rajd nordic walking w Grzymałkowie

25 września 2020 r. w Grzymałkowie odbył się rajd nordic walking, zorganizowany w ramach projektu współpracy ,,Marsz po Zdrowie”, którego koordynatorem jest LGD ,,Dorzecze Bobrzy”.
Rajd rozpoczął się od rejestracji licznie zebranych piechurów. Rejestrację prowadziło od godz. 17 biuro rajdu, ulokowane przy szkole w Grzymałkowie. Każdy z uczestników mógł wypożyczyć kije, w których doborze pomagał wykwalifikowany instruktor nordic walking. Przed rozpoczęciem marszu przeprowadzona została rozgrzewka oraz instruktaż poprawnej techniki chodzenia z kijami.
Uczestnicy na trasę rajdu wyruszyli o godz. 15.15. Piechurzy pokonali 6-cio kilometrowy odcinek trasy czarnej parku nordic walking w gminie Mniów. Całość tej trasy liczy blisko 15 kilometrów i wiedzie m.in. przez Mniów, Borki i Grzymałków. Uczestnicy rajdu wspierani byli przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbali o zachowanie poprawnej techniki marszu. Malowniczą trasę w Grzymałkowie, obok mieszkańców LGD ,,Dorzecze Bobrzy", pokonali goście z Lokalnych Grup Działania, współpracujących przy projekcie ,,Marsz po Zdrowie".

Po rajdzie odbył się pyszny poczęstunek, o który zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Żurawinki", którym dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w organizację rajdu. Impreza zakończyła się wręczeniem dyplomów oraz rozlosowanych upominków.