Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Relacja z wyjazdu studyjnego

W dniach 15-17 maja 2019 r. osoby zainteresowane załażeniem własnej działalności gospodarczej z terenu Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Bobrzy” oraz Lokalnej Grupy Działania uczestniczyły w wyjeździe studyjnym do Partnera projektu pn. „Kreator Przedsiębiorczości” - Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak”.

Wizyta miała na celu zapoznanie się z produktami turystycznymi oraz różnymi formami i zakresem prowadzonych działalności gospodarczych, na terenie obszaru działania naszego Partnera.
Dzięki pomocy Pani Dyrektor LGD „Owocowy Szlak” - Agacie Domżał, uczestnicy poznali lokalnych przedsiębiorców oraz zakres prowadzonych przez nich działalności, dowiedzieli się jak wykorzystać pasję oraz lokalne zasoby w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Uczestnicy gościli  w:
- Pensjonacie Piotrawin;
- Siedlisku Żmijowiska;
- Zagrodowej Osadzie w Uściążu;
- Gospodarstwie Rybackim Opole Lubelskie „Pustelnia”;
- Studiu Kulinarnym „Sokowirówka”;
- Starej Cukrowni w Opolu Lubelskim.
W ramach wyjazdu uczestnicy zwiedzili również: Grodzisk Średniowieczny w Żmijowiskach, zabytkowy kościół w Piotrawinie, Małopolski Przełom Wisły oraz poznali wpływ położenia Kazimierza Dolnego na rozwój przedsiębiorczości, w tym turystyki na obszarze LGD „Owocowy Szlak”.
Wyjazd przyczynił się do uzyskania i wymiany informacji w zakresie przedsiębiorczości i prowadzenia własnej firmy oraz nawiązania nowych kontaktów, co w przyszłości może się przyczynić do wzajemnej współpracy między przedsiębiorcami z obu obszarów.
Wszyscy wrócili zadowoleni, zainspirowani ciekawymi i innowacyjnymi pomysłami na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.