Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Marsz po zdrowie - relacja

Dzięki ośmiu Lokalnym Grupom Działania województwa świętokrzyskiego, powstał projekt współpracy pn.: „Marsz po zdrowie”, którego celem jest podniesienie atrakcyjności terenów partnerskich LGD poprzez poszerzenie i promocję oferty turystycznej, rozwój turystyczny obszaru oraz stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie ośmiu LGD-ów. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.

W dniu 21.09.2019 r. z placu przy Świetlicy Środowiskowej w Czarnej, w gminie Stąporków ruszył Rajd Nordic Walking zorganizowany  w ramach projektu przez „LGD – U ŹRÓDEŁ” . W Rajdzie uczestniczyli przedstawiciele biura i terenu LGD "Dorzecze Bobrzy".

Rajd przebiegał zieloną trasą Parku Nordic Walking w Czarnej na dystansie 4,9 km. Udział wzięli zarówno wytrawni chodziarze, osoby początkujące, a także dzieci.  

Na miejscu każdy mógł wypożyczyć kijki zakupione w ramach projektu. Pod bacznym okiem instruktora Pana Roberta Walczyka, który z doskonałą precyzją przedstawił instruktaż prawidłowego korzystania z kijków nordic walking, rozgrzał grupę, po czym wszyscy ruszyli w teren. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał odpowiednio przygotowany i doświadczony ratownik medyczny Pan Polan Ran-Rokicki. Piecze nad gastronomicznym punktem rajdu pełniło Stowarzyszenie „Przyjaciół Wsi Błotnica” z Błotnicy. Panie przygotowały przepyszne dania i ciasta. Na koniec wszyscy zebrali się przy ognisku, gdzie każdy uczestnik otrzymał upominek i dyplom uczestnictwa w Rajdzie, który starannie wykaligrafowała obyta chodziarka Pani  Krystyna Kowalska.