Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Rajd w Żytnie

Dzięki ośmiu Lokalnym Grupom Działania województwa świętokrzyskiego, powstał projekt współpracy pn.: „Marsz po zdrowie”, którego celem jest podniesienie atrakcyjności terenów partnerskich LGD poprzez poszerzenie i promocję oferty turystycznej, rozwój turystyczny obszaru oraz stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie ośmiu LGD-ów. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.
W dniu 01.06.2019 r. z boiska Szkoły Podstawowej w Żynie ruszył Rajd Nordic Walking zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania "Region Włoszczowski". W Rajdzie uczestniczyli przedstawiciele biura i terenu LGD "Dorzecze Bobrzy".
Rajd  przebiegał czerwoną trasą PNW w Żytnie na dystansie 9,3 km  Ciekawa, poprowadzona w formie 9,3- kilometrowej pętli trasa, przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników nordic walkingu. 

Na miejscu każdy mógł wypożyczyć profesjonalne kijki do Nordic Walkingu. Pod bacznym okiem instruktorki, która  przedstawiła instruktaż prawidłowego korzystania z kijków nordic walking, rozgrzała grupę, po czym wszyscy ruszyli w teren. Na mecie Rajdu na uczestników czekał poczęstunek.