Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Relacja z rajdu w Hucie Szklanej

12 września 2020 r. w Hucie Szklanej odbył się Rajd Nordic Walking, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Wokół Łysej Góry. Impreza odbyła się ramach projektu współpracy ,,Marsz po Zdrowie”, koordynowanego przez LGD ,,Dorzecze Bobrzy”.

Wydarzenie rozpoczęło się rejestracją uczestników, która trwała od godziny 14.00 na placu przed Karczmą ,,Izba Dobrego Smaku" w Hucie Szklanej . Organizatorzy zapewnili możliwość wypożyczenia kijów, które dla każdego uczestnika dopasował wykwalifikowany instruktor. Przed wyruszeniem na trasę przeprowadzona została rozgrzewka oraz instruktaż poprawnej techniki chodzenia z kijami. O godz. 15.15 piechurzy rozpoczęli marsz. Jego trasa przebiegała 6-cio kilometrową, malowniczą pętlą czerwoną, której początek zlokalizowany jest nieopodal wejścia do Swiętokrzyskiego Parku Narodowego. Wśród uczestników rajdu była grupa przedstawicieli LGD ,,Dorzecze Bobrzy”.

Po rajdzie odbył się poczęstunek przy ognisku. Impreza zakończyła się ok. godz. 17.