Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Targi Agrotravel 2013

W dniach 5-7 kwietnia 2013 roku odbyła się kolejna V edycja Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL”. Jest to jedyna taka impreza branżowa wyspecjalizowana pod kątem turystyki wiejskiej oraz jedna z największych imprez branży turystycznej w kraju. Na tegorocznych targach AGROTRAVEL swoją ofertę zaprezentowało 167 wystawców głównie gospodarstw i organizacji agroturystycznych. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, liczba zwiedzających wystawę przekroczyła 20 tysięcy osób.

W tym roku nasza LGD prezentowała na stoisku nowy projekt Przygody-największy sieciowy produkt turystyczny w Polsce tworzony na terenie województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Obejmuje on 850 km trasy zawierającej 100 oznakowanych atrakcji ściśle związanych z kulturą i historią regionu. Utworzono 6 krain tematycznych (Kraina Sacrum i Profanum, Kraina Talentów, Kraina Natury, Kraina Legend, Kraina Czterech Żywiołów, Kraina Kultur). W naszej Krainie Talentów czekają na turystów obiekty stanowiące nawiązanie do walorów poznawczych i edukacyjnych. Pełniły one (lub nadal pełnią) funkcję rozumianych w szerokim znaczeniu warsztatów pracy. W Oblęgorku do swojej posiadłości zaprosi nas Henryk Sienkiewicz. W Zagnańsku natomiast znajdą dla siebie inspirację wszyscy, którzy szukają recepty na długowieczność. Amatorzy szybkiej jazdy będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności na Torze Samochodowym w Miedzianej Górze.
Projekt "Szlak Przygody" zakłada, że każdy turysta, odwiedzający region Gór Świętokrzyskich będzie mógł bezpłatnie uzyskać kartę na punkty formatu dowodu osobistego. Turysta będzie mógł otrzymywać punkty za każde odwiedziny np. zabytku czy innej atrakcji turystycznej, a potem wymieniać je na nagrody tj. darmowe noclegi . Punkty będzie można zbierać od 1 maja b.r. Do tego czasu na wszystkich placówkach partnerskich programu pojawią się naklejki z logotypem „Szlaku Przygody”, podobne do tych jakie znajdują się na sklepach honorujących transakcje kartami płatniczymi.
Jak co roku wraz poza stoiskiem głównym wystawialiśmy się również na stoisku "Karczma" , gdzie zwiedzający mogli skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie "Uleńka", Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych „Wierna Rzeka” oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Rykoszyna i Żurawinek. W ramach „Sceny Kultury” w piątek wystąpił ze swoim programem artystycznym zespół ludowy„Bobrzanki”, natomiast w sobotę zespoły  „Wierna Rzeka” i „Piekoszowianie"  oraz „KGW Rykoszyn”.


Fotorelacja z wydarzenia