Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

IV Rajd Bobra za nami

W dniu 25 maja 2013 r. z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania zorganizowany został pieszy rajd pt. „IV Rajd Bobra z LGD Dorzecze Bobrzy". Pomimo deszczowego tygodnia w dniu rajdu pogoda dopisała i deszcz nie pokrzyżował planów piechurom. Na miejsce zbiórki, przy Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zebrało się około 50 osób.

Na starcie powitał ich Prezes LGD pan Jarosław Wałek oraz gospodarze Muzeum Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Na początek uczestnicy zwiedzili Pałacyk Henryka Sienkiewicza oraz otaczający go Park. Następnie, zgodnie z trasą rajdu, przewodnik grupy pan Czesław Naporowski poprowadził uczestników szlakiem Czarnym, do Góry Baraniej, gdzie odbył się postój. Powrót na metę Szlakiem Czerwonym przez Oblęgorek (stara wieś) do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Rajd zakończył się wspólną zabawą i ogniskiem, przy którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę. Uczestnicy już tradycyjnie zapowiedzieli swoją obecność na kolejnym rajdzie organizowanym przez nasza LGD.