Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

„Baw się z nami LGD-ami” - relacja

IMG 5116Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Bobrzy” 8 czerwca 2013 roku brała udział w imprezie pt. „Baw się z nami LGD-ami” w Kielcach na ulicy Sienkiewicza. Nasze stoisko znajdowało się w pobliżu CH Katarzyna, można było na nim podziwiać biżuterię wykonaną ręcznie przez Panią Elżbietę Chrobot oraz płaskorzeźby autorstwa Pana Krzysztofa Wesołowskiego.

Naprzeciwko naszego domku  można było spróbować regionalnych potraw, takich jak pierogi, kapusta z grochem czy chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, przygotowanych przez Panie z Zespołu „Bobrzanki”. Pani Józefa Bucka prezentowała również wykonane własnoręcznie kwiaty z bibuły. Już od godziny 12.40 uczestników imprezy zabawiały występujące na scenie zespoły z terenu naszego LGD. Jako pierwszy zaprezentował się istniejący już od 20 lat i wielokrotnie nagradzany na konkursach harcerskich, zespół taneczny „Fajbusie” z Zespołu Szkół w Grzymałkowie. Następnie wystąpiły „Małe Tumlinianki” oraz dzieci z  Zespołu Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Tumlinie. Jako ostatni z terenu LGD „Dorzecze Bobrzy” zaprezentował się istniejący od 2005 roku, zajmujacy się kultywowaniem muzyki ludowej, folkloru i tradycji Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka” z gminy Piekoszów.