Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

II Święto Pieroga Świętokrzyskiego

Kiedy w życiu jest nam źle, gdy zły los dopadnie nas
W samotności nie smuć się, między ludzi ruszyć czas.
Weź ze sobą smutki swe i do Bobrzy wybierz się,
Znikną wszystkie myśli złe, kiedy z nami bawisz się.
Słowami piosenki napisanej specjalnie na to szczególne wydarzenie, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej, Sołectwo Bobrza oraz Rada Gminy Miedziana Góra wraz z Wójtem Maciejem Lubeckim zapraszają Wszystkich Państwa do wspólnej zabawy i wspólnego świętowania, podczas II Edycji Święta Pieroga Świętokrzyskiego, które odbędzie się 25 sierpnia 2013 r. w Bobrzy.

Już dziś zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, Zespoły Ludowe, Gospodarstwa Agroturystyczne i inne, do udziału w konkursie na najlepszego pieroga Świętokrzyskiego oraz nalewki Świętokrzyskiej. Rok 2013 to rok Powstania Styczniowego. 13 czerwca b.r. minęła 150 rocznica Bitwy o Bobrzę oddziału Generała Czachowskiego w sile około 900 żołnierzy ze ścigającymi i otaczającymi ich wojskami rosyjskimi w sile kilkunastu tysięcy. Gen. Czachowski, jeden z najwybitniejszych dowódców Powstania, pobił Rosjan pod Bobrzą, sprytnie wydostał się z okrążenia i z całym oddziałem przebił się w Tumlińskie lasy. Historię Bitwy o Bobrzę w krótkiej inscenizacji przedstawią podczas festynu harcerze im. Szarych Szeregów z Zespołu Szkół w Ćmińsku pod kierownictwem Pani Teresy Ciszek. Organizatorzy zadbają o wszystkie grupy wiekowe uczestników, przygotowując konkursy, występy Zespołów Ludowych, dziecięcych występy lokalnych artystów oraz gwiazd zaproszonych.Akcję "Krew darem życia" (w której główną nagrodą będzie skuter). rozpoczyna się w czwartek18 czerwca, na ulicy Sienkiewicza , gdzie w Krwiobusie Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ,na hasło"Bobrza" ,dla oddających krew wręczane będą bileciki Organizatora OSP Bobrza , uprawniające krwiodawcę do udziału w Konkursie Finałowym ,podczas II Święta Pieroga Świętokrzyskiego Bobrza 2013.Krew można będzie oddawać również w RCKiK przy ul Jagiellońskiej 66.Tam również na oddających krew na Hasło Bobrza czekają bileciki konkursowe .Akcja trwać będzie do 23 sierpnia , a oprócz nagrody głównej (skutera), będzie można wylosować również smartfona ,tableta i wiele innych, ciekawych nagród . Będzie również specjalny blok dla dzieci z różnymi atrakcjami. Ale żeby zobaczyć i przekonać się, co będzie, trzeba w Bobrzy być. Szczególnie zapraszamy mieszkańców gminy Miedziana Góra i ościennych, tj. Zagnańsk, Masłów, Mniów, Strawczyn, Piekoszów, Sitkówka Nowiny, ale także mieszkańców Kielc i wszystkich, którzy chcą poznać piękne okolice Bobrzy i gminy Miedziana Góra. Organizatorzy zapraszają również sponsorów do zakupu nagród dla uczestników Akcji " Krew darem Życia "oraz dla uczestników konkursów , zabaw, oraz nagród w konkursie głównym "Pieroga Świętokrzyskiego"Kontakt z organizatorem 696764324.