Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Relacja z rajdu w Samborcu

 W piątek 27 sierpnia 2021 r. w Samborcu koło Sandomierza odbył się Rajd Nordic Walking, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Sandomierskiej. Impreza odbyła się ramach projektu współpracy ,,Marsz po Zdrowie”, koordynowanego przez LGD ,,Dorzecze Bobrzy”.

Rejestracja uczestników, wśród których była grupa przedstawicieli LGD ,,Dorzecze Bobrzy”, rozpoczęła się o godz. 13.00. Na miejscu organizatorzy zapewnili możliwość wypożyczenia kijów. Przed wyruszeniem na trasę przeprowadzona została rozgrzewka oraz instruktaż poprawnej techniki chodzenia z kijami. O godz. 15.00 piechurzy rozpoczęli marsz. Malownicza 5 km trasa przebiegała pośród owocowych sadów, z których słynie ziemia sandomierska.

Po rajdzie odbył się poczęstunek, wręczenie pamiątkowych dyplomów i medali oraz losowanie nagród. Impreza zakończyła się ok. godz. 17.

Projekt współpracy pn.: „Marsz po zdrowie” powstał dzięki ośmiu Lokalnym Grupom Działania województwa świętokrzyskiego. Jego celem jest podniesienie atrakcyjności terenów partnerskich LGD poprzez poszerzenie i promocję oferty turystycznej, rozwój turystyczny obszaru oraz stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie ośmiu LGD-ów. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.