Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Relacja z Rajdu Nordic Walking w Bobrzy

W sobotę, 11 września 2021 r. w Bobrzy odbył się Rajd Nordic Walking, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania ,,Dorzecze Bobrzy”. Impreza była zwieńczeniem projektu współpracy ,,Marsz po Zdrowie”, którego partnerem-koordynatorem była nasza LGD.

Rajd rozpoczął się od rejestracji licznie zebranych piechurów w biurze rajdu, zlokalizowanym na terenie zabytkowego Zakładu Wielkopiecowego – Muru Oporowego w Bobrzy. Przed rozpoczęciem marszu przeprowadzona została rozgrzewka oraz instruktaż poprawnej techniki chodzenia z kijami. O godz. 10.30 piechurzy rozpoczęli marsz. Trasa była wymagająca i liczyła aż 8 km. Przebiegała spod Muru Oporowego w Bobrzy, wzdłuż rzeki Bobrzy do rezerwatu Ciosowa. Częściowo pokrywała się zatem z trasą czarną parku nordic walking w gminie Miedziana Góra (cała trasa czarna liczy 9,5 km i przebiega spod muru oporowego w Bobrzy, przez tor wyścigowy Kielce w Miedzianej Górze, rezerwat Ciosowa, Górę Kamień do wyciągu narciarskiego w Tumlinie-Podgrodzie). Na szczęście piechurom dopisała pogoda, umilając rozkoszowanie się pięknem ziemi miedzianogórskiej. Trasę, obok mieszkańców LGD ,,Dorzecze Bobrzy”, pokonali goście z Lokalnych Grup Działania, współpracujących przy projekcie ,,Marsz po Zdrowie” oraz grupa przedstawicielek Stowarzyszenia ,,Kijowe Lejdis”, skupiającego amatorki nordic walking.

Na mecie rajdu na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez KGW Żurawinki. Jednocześnie, na terenie Zakładu Wielkopiecowego w Bobrzy odbywał się piknik historyczny, zorganizowany przez Klub Historyczny Hird, dzięki czemu uczestnicy rajdu mogli podziwiać rekonstrukcję historyczną życia Słowian. Impreza zakończyła się ok. godz. 15.

Projekt współpracy pn.: „Marsz po zdrowie” powstał dzięki ośmiu Lokalnym Grupom Działania województwa świętokrzyskiego. Jego celem jest podniesienie atrakcyjności terenów partnerskich LGD poprzez poszerzenie i promocję oferty turystycznej, rozwój turystyczny obszaru oraz stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie ośmiu LGD-ów. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.