Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Warsztat refleksyjny

W dniu 21 lutego 2023 r. w biurze LGD „Dorzecze Bobrzy” odbył się warsztat refleksyjny w ramach ewaluacji wewnętrznej Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Bobrzy”.

Organizowanie warsztatu refleksyjnego jest zobowiązaniem LGD do przeprowadzania każdego roku ewaluacji wewnętrznej LSR (Wytyczne nr 5/3/2017 w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z dnia 18 sierpnia 2017 r.).

Warsztat poprowadziła Pani Urszula Żelazny – Dyrektor Biura. W warsztacie refleksyjnym wzięli udział członkowie LGD, Zarządu, Rady i Komisji Rewizyjnej oraz pracownicy biura.

Głównymi tematy spotkania były następujące zagadnienia:

1. Czy realizacja finansowa i rzeczowa LSR przebiegała zgodnie z planem i można ją uznać za zadowalającą?
2. W jakim stopniu jakość składanych projektów wybieranych we wszystkich obszarach tematycznych wpływa na osiąganie wskaźników w zaplanowanym czasie?
3. W jakim stopniu stosowane kryteria wyboru projektów spełniają swoją rolę?
4. W jakim stopniu wybierane projekty realizowane w ramach LSR przyczyniają się do osiągnięcia celów LSR i w jakim stopniu przyczyniają się do odpowiadania na potrzeby społeczności z obszaru LGD?
5. Czy przyjęty system wskaźników dostarcza wszystkie potrzebne informacje niezbędne do określenia skuteczności interwencyjnej strategii?
6. Czy procedury naboru wyboru i realizacji projektów są przyjazne dla beneficjentów?
7. Jaka jest skuteczność działania biura LGD (działań animacyjnych, informacyjno-promocyjnych, doradczych)?

Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i aktywny udział.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Dorzecze Bobrzy za 2022 (1).pptx)pobierz >>Dorzecze Bobrzy 2022336 Kb