Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Umowa na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju podpisana

W dniu 10.01.2024 r.  w Końskich odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację Lokalnych Strategii Rozwoju z Lokalnymi Grupami Działania.
W imieniu LGD „Dorzecze Bobrzy” umowę na realizację LSR podpisali Prezes Jarosław Wałek oraz Wiceprezes Wiesław Piotrowski, dzięki temu na nasz obszar trafi 2 462 500 euro. Środki przeznaczone zostaną na dotacje przede wszystkim działania związane z poprawa infrastruktury, wsparcie organizacji pozarządowych, budowanie kapitału społecznego, działania skierowane na wsparcie dzieci i seniorów. Ważną częścią nowej strategii będzie wdrażanie interwencji Smart Village, koncepcji która wspiera zrównoważony rozwój wsi, oparty na innowacjach i nowych technologiach. Dla przedsiębiorców oraz rozwoju na rynku pracy przewidzieliśmy w tym okresie przede wszystkim działania miękkie wspierające rozwój wiedzy i kompetencji.
Lokalna Strategia Rozwoju realizowana będzie do 2029 roku.