Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

Rajd pieszy „Strawczyńskimi lasami…”

64362681 2234789146576220 622678246835617792 nW dniu 15 czerwca 2019 r. odbył się rajd pieszy pt. " Strawczyńskimi lasami…” zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania "Dorzecze Bobrzy". 
O godzinie 10.00 pod Pałacykiem Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zebrali się uczestnicy. 

Trasa obejmowała około 8 km i prowadziła spod Pałacyku Henryka Sienkiewicza, Czarnym Szlakiem przez rezerwat Barania Góra, Górę Baranią, dalej Czerwonym Szlakiem przez Pępice wróciliśmy na start rajdu. Tam przewidziane zostało zakończenie rajdu przy grillu. Na wszystkich czekały już pyszne kiełbaski i piękne widoki. Chętne osoby zostały bezpłatnie oprowadzone po Muzeum przez wykwalifikowanego przewodnika. Czas przy grillu umilał nam przewodnik Świętokrzyski pan Jacek Śniadecki, grą na gitarze i śpiewem. Przy dobrej zabawie czas szybko mija, o godzinie 18 nastąpiło zakończenie rajdu.  Rajd współfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Impreza zorganizowana została w partnerstwie z Muzeum Narodowym w Kielcach Oddział Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom muzeum za pomoc w organizacji oraz przychylność.