Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej szczegółów tutaj.

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy"

SZKOLENIE "KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

28 lutego 2019 roku w siedzibie Biura LGD „Dorzecze Bobrzy” w Kostomłotach Drugich, odbyło się pierwsze szkolenie dla uczestników projektu „Kreator Przedsiębiorczości" realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Dorzecze Bobrzy”.
Szkolenie z zakresu "Ochrona środowiska a prowadzenie działalności gospodarczej" poprowadziła Pani Magdalena Listoś. Podczas szkolenia omówione zostały wybrane zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, w odniesieniu do prowadzenia działalności gospodarczej, zakres tematyczny szkolenia obejmował zagadnienia:
•     czym jest odpad – klasyfikacje wynikające z obowiązującego prawa oraz sposoby utylizacji odpadów ciążące na przedsiębiorcy wraz z niezbędną dokumentacją
•     przedsiębiorca – skutecznie sposoby na zmniejszanie kosztów w firmie w zgodzie z ochroną środowiska
•     czym jest Zero Waste
•     skutecznie sposoby zachęcania klientów do redukowania odpadów
•     działania na rzecz ochrony środowiska a promocja firmy
W szkoleniu wzięło udział 10 uczestników, wśród których byli zarówno przedsiębiorcy prowadzący własne działalności gospodarcze jak i osoby dopiero planujące otworzyć własne firmy. Wszyscy byli mieszkańcami terenu LGD „Dorzecze Bobrzy”.  Planowane są kolejne bezpłatne szkolenia, informacje na ich temat będą na bieżąco udostępniane na stronie www.dorzeczebobrzy.eu

Szkolenia są prowadzone w ramach projektu pn. „Kreator Przedsiębiorczości" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020".